- Home
- Sociale campagne
- Uitingen Meldpunt Discriminatie vooral homo-gericht
De nieuwe campagne van het tienjarige Meldpunt Discriminatie Amsterdam (MDA), bestaande uit een spotje en posters, richt zich dit keer vooral op homoseksuelen. De hoofdstedelijke afdeling van homo-organisatie COC krijgt zeker honderd meldingen per jaar. Vooral vanuit de etnische gemeenschap bestaat veel onbegrip voor homoseksualiteit. ‘En terwijl ze in feite in hetzelfde schuitje zitten.’ Dat zei volgens het ANP Mohammed
Sini van stichting Islam en Burgerschap woensdag tijdens de lancering van de campagne.
Volgens Sini moet de moslimgemeenschap zich realiseren dat homoseksuelen of joden eigenlijk medestanders zijn. ‘Zij weten helaas
wat het betekent om uitgesloten te zijn of gediscrimineerd te worden. Ik hoop dat deze gelegenheid wordt gebruikt om elkaars ogen te openen, elkaars handen te pakken om samen op te trekken, zodat we in harmonie met elkaar kunnen samenleven’, aldus Sini.
De campagneposters gaan behalve over discriminatie van homoseksuelen ook over het dragen van een hoofddoekje, het hebben van een buitenlandse achternaam of andere huidskleur. Het aantal meldingen neemt nog steeds toe.
Lees ook:Gemeente Amsterdam en reclamebureau beticht van plagiaat anti-discriminatiecampagne
Lees ook:Billboard met ‘babyhomo’ tegen discriminatie veroorzaakt rel in Italië
Lees ook:Britse reclamewaakhond tegen reclame Gay Police
Lees ook:SIRE-campagne wijst op kinderleed in Nederland
Lees ook:Speciale ogen, monden en handen in Pioneer Kuro-commercials
Heb jij Reclamewereld.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!