Komt niet vaak voor, gelukkig, een zogenaamde recall-advertentie. Daarin meldt een bedrijf dat er iets ernstigs mis is gegaan met een product en roept het in omloop zijnde producten terug. Vandaar die term. Deze eenvo
udige, no-nonsens advertenties -in bescheiden formaat- krijgen meestal een prominente plaats in het dag- blad of de dagbladen – om snel zoveel mogelijk mensen te bereiken. In het verleden hebben reclamebureaus wel eens ‘'recall-achtige'' gewone advertenties gemaakt om extra op te vallen, wat niet zo leuk was. Ikea bewijst maar weer eens dat het niet alleen een woonwarenhuis is, want plaatst vandaag een recall-advertentie met de strekking dat iedereen als de donder potten gemarineerde haring van het merk Ikea Food moet terugbrengen. ‘'Ikea heeft meldingenontvangen waabij klanten klanten een groot stuk glas hebben aangetroffen in een pot gemarineerde haring. Voor zover wij weten is hierbij niemand gewond geraakt'', staat er o.m. in de tekst. Plus gratis nummer voor meer info.
Lees ook:Terugroepactie IKEA: kinderspeeltenten merk BUSA (advert)
Lees ook:Brandgevaar: Philips roept inklapbare haardrogers terug
Lees ook:Gratis overnachten: nieuwe reclamestunt Ikea in Noorwegen
Lees ook:Onveiligheidsadvertenties IKEA-glas, Zeeman-rammelaar
Lees ook:Dringende oproep IKEA in krant: lever oude catalogus in
Heb jij Reclamewereld.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!
Recall-advertenties komen regelmatig voor. Alleen in april en mei konden wij 5 recalls plaatsen naar aanleiding van krantenadvertenties, samen met nog 3 andere recalls met onder andere de Voedsel en Waren Autoriteit als bron. in 2006 heeft Productwaarschuwing.nl tot nu toe 32 meldingen van recalls geplaatst.