Vanmiddag, om 17.00 uur, opent beeldend kunstenaar en VJ Micha Klein het 114 vierkante meter grote scherm aan de gevel van de Escape in Amsterdam. Dit grootste scherm van Europa, dat al 't Rembrandtscherm wordt genoemd, wordt eerst gevuld met een reeks culturele hoofdstedelijke instellingen. Daar na komen er ook reclame boodschappen op; het scherm heeft interactieve mogelijkheden via bluetooth. Exploitant van het omstreden scherm is de Explore Vision Group. Er was veel verzet tegen de komst
van het enorme scherm. De gemeente Amsterdam en de Vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad vinden dat het stadsaangezicht op ontoelaatbare wijze wordt aangetast, maar de komst kon niet worden tegen gehouden als gevolg van ambtelijke fouten. Narrowcasting meldt dat Stadsdeel Amsterdam-Centrum EVG een schadevergoeding van 750.000 euro betaald wegens gederfde reclameinkomsten door de aanzienlijke vertraging die het project had opgelopen. Er waren miljoenen gevraagd.
Lees ook:Buitenreclame en GroenLinks: met twee maten meten
Lees ook:AutoRAI 2011 (13-23 april) met advertentie in de krant
Lees ook:BNR-radiocolumnist (en reclameman) Bik contra stedelijke ‘reclamevervuiling’
Lees ook:Stadsdeel Amsterdam-Centrum gaat steigerreclame aanpakken
Lees ook:Amsterdamse wethouder Asscher wil dat gemeente geen reclame meer maakt voor de Wallen
Heb jij Reclamewereld.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!
Volgens de regels kan het dus niet, zo’n onbeschoft aso-scherm. Maar omdat ambtenaren fouten hebben gemaakt willen reclameboeren van die gelegenheid gebruik maken om toch weer hun rotzooi opdringen aan het publiek. Als iemand een tas vergeet mee te nemen, dan steel je die in plaats van de eigenaar te attenderen. Dat blijkt hier dus weer eens de mentaliteit van de reclamewereld te wezen. Het zal reclameboeren echt een rotzorg wezen hoeveel ergernis ze wekken. Bah!