Ryanair jokt weer eens in z’n reclame, over de route Brussel-Londen

Prijsrammer-in-de-lucht Ryanair wordt herhaal- delijk op de vingers getikt vanwege misleidende reclame. Niet alleen in Nederland. Dit is weer eens een geestig voorbeeld, want gaat over de concurrentiestrijd vliegtuig/trein, op de route Londen/Brussel, meldt het Belgische Eventplanner. Ryanair beweerde je met hun vluchten 70 minuten kwijt bent, maar met Eurostar, die onder het kanaal door duikt, 131. Fout, zei de Britse reclamewaakhond Advertising Standards Authority (ASA), Ryanair ''vergat'' de reistijd naar de stadscentra erbij te tellen. Fout twee: ook de kosten van deze reis zijn niet meegeteld. Dus ook de claim

dat ze goedkoper zijn dan Eurostar klopt niet. Ze vliegen immers van Stansted naar Charleroi.

Op naar de volgende reclame-overtreding van de Ieren (een goeie manier om steeds in de publiciteit te blijven, maar niet heus).


Lees ook:Sexy schoolgirl-rel: Ryanair negeert Britse verbod reclamewaakhond
Lees ook:‘Eng’ klimaatfilmpje Britse overheid leidt tot boze reacties van ouders
Lees ook:Coca-Cola UK mag Vitaminwater niet ‘voedzaam’ noemen
Lees ook:Britse reclamewaakhond verbiedt uiting Burnout Dominator-game EA
Lees ook:Duurzaamheidsclaim biobrandstof afgewezen door Britse reclamewaakhond

Heb jij Reclamewereld.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door Wendy op 27 augustus 2007 om 11:00

    Een Ryanair vlucht boeken is tegenwoordig een hele uitdaging. Om al die extra kosten zo laag mogelijk te houden moet je goed uit je doppen kijken. En nu moet je vanaf september ook al betalen als je niet online incheckt maar gewoon aan de balie.

    En inderdaad, als je dan ook nog de kosten berekent om bijvoorbeeld van Stansted naar Londen te geraken ben je meestal nog goedkoper uit bij de concurrentie.

  • Geplaatst door René op 27 augustus 2007 om 11:08

    Vliegen binnen Europa is sowieso niet gunstig als je de tijd vanaf je huis meerekent tot aankomst op plaats van bestemming.

  • Geplaatst door Redactie, Michael op 27 augustus 2007 om 13:36

    En je moet ook geen lange benen hebben als je Ryanair wil vliegen …

Geef een reactie