Omroepwaakhond beboet Tony Chocolonely: ‘commercieel product’

Supermarktketen Jumbo verkoopt ze, het museumrestaurant van Kröller-Müller en het Hajé-wegrestaurant, allemaal zijn ze uitgelaten over de slaafvrije reep van Tony Chocolonely. Niet blij is omroepwaak- hond Commis- sariaat voor de Media (CvdM), die de RVU als zender achter de Keuringsdienst van Waarde (KvW) een boete van 20.000 euro wil opleggen. Dat meldt Spreekbuis, de nieuwsbrief voor omroepmede- werkers. RVU-directeur geeft toe dat de reep erg vaak en nadrukkelijk in beeld is geweest, en dat was niet verstandig. De reep is een commercieel product en daar mag de omroep zich niet mee bezighouden; de reclameregels in de mediawet zijn overtreden. ‘'Maar het gaat ons om iets anders: het aanzweng- elen van het maatschappelijke debat.'' Het is

allemaal ‘'een experiment'' om aan te tonen dat je chocolade kunt maken, en ermee verdienen, zonder een beroep te doen op slavenarbeid, betoogt RVU-directeur Ben Groenendijk ondermeer.

Het CvdM blijft erbij dat een ‘'commercieel product'' is, en in de markt gezet via de KvW. ‘'Bovendien,'' zo meldt Spreekbuis verder, ‘'gaat het volgens het Commissariaat niet alleen om chocolade, maar om een hele reeks van producten zoals hagelslag en ijs, die mete steun van de Keuringsdienst via internet en in de detailhandel worden verkocht.''

Vandaar die boete. Wordt vervolgd, want op 3 september mag de RVU tijdens een hoorzitting verweer voeren tegen de opgelegde boete.


Lees ook:Uitzendingen over Tony’s Chocolonely ‘ongeoorloofde reclame’?
Lees ook:Maker ‘slaafvrije’ Chocolonely beboet wegens ongeoorloofde reclame
Lees ook:Talpa €1 beboet voor ‘sluikreclame’ Sponsor Loterij in De Wedstrijden
Lees ook:Sluikreclame voor Sponsorloterij leidt tot boete voor TROS
Lees ook:Randstad maakt trots reclame voor hun Commercieel Directeur van het Jaar 2010 (Judith Schoenmaeckers)

Heb jij Reclamewereld.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


  • Geplaatst door Jelle op 12 augustus 2007 om 23:13

    Wat een kinderachtig gedoe zeg, zij zed soms jaloers of zo daar??? Ik neem aan dat het experiment op een gegeven moment gewoon stopt, dan is het niks aan de hand meer.

  • Geplaatst door Herman de Winter op 13 augustus 2007 om 9:51

    Het Commissariaat voor de Media is kinderachtig. Zlef betaald door de werkende burger en zelf geen klap uitvoeren. Typisch geval van Nederlandse ambtenaren zeikerij van mensen die lui geboren zijn. Geef de ondernemer eens wat ruimte. Jullie vakanties en salarissen worden door die hard werkende mensen betaald.

  • Geplaatst door koud he op 14 augustus 2007 om 12:08

    Herman snapt het niet helemaal, Herman loopt gewoon een beetje onnozel te zieken in Telegraaf stijl.

    Het doet mij wel denken aan de ‘Pisa’ zaak van Spaan en Vermeegen, met die zeepjes, lang geleden.

Geef een reactie